הטרנדים של קיץ 2024 בעיצוב הבית

הטרנדים של קיץ 2024 בעיצוב הבית

עונות השנה מתחלפות ויחד איתן גם המגמות השונות המשפיעות על עיצוב הבית בקרב החברה הישראלית. קיץ 2024 ובו הטרנדים המשמעותיים משתמשים בצבעים שמזכירים טבע כגון: כחול, צהוב, טורקיז, כתום, חום, ירוק אמרלד, הן לעיצוב של רהיטים והן של הבית. 

כמו כן יש חזרה של סגנונות מפעם, בזכות עלייה ברצון לחוות תקופות מהעבר, שהם היו עם חוויות טובות, בנוסף המוצרים שיש להם הרבה מאוד אפקטים כמו ווילונות, מנורות שבמהלך השנים פיתחו את המטרות השימוש שלהם, ובכך נהיו מוצרים חשובים לעיצוב הבית. 

נוסטלגיה: התעוררות מחדש של סגנון וינטג׳ משנות ה- 80 ושנות ה- 90 

אחד הגורמים המשפיעים לבחירות של אנשים, במיוחד בנושא עיצוב הפנים, הוא ההרגשה של נוסטלגיה ולכן, כשיש בחירת רהיטים או טפטים, תמיד תהיה שאיפה לבחור סגנון שגם ישלב מוצרים שמזכירים את העבר של הקונה. 

בזכות זאת, כיום רבים בוחרים בטפטים בצבעים שדומים לצבעים שהיו בבית הילדות שלהם. הבחירה מעוררת באנשים תחושה של "זה מוכר לי" וביטחון. מעבר להרגשת תחושה מוכרת, אנשים גם בוחרים עיצובים בסגנונות פופולריים מפעם, שניתן לראות בסדרות כמו "חברים", לדוגמא. 

סיבה לבחירה זו היא הרצון של האנשים לעצב את ביתם כמו הסדרה האהובה עליהם. לכן, כשסדרה ישנה משנות 80 או 90 פורצת מחדש לתודעה, היא מעוררת בהם את התשוקה לעצב ולשנות חלקים מהעיצוב הקיים של הבית שלהם, כדאי שהם יהיו דומים לסגנון שהאדם ראה בסדרה, כתוצאה מזה הוא מרגיש יותר שהוא חלק מהסדרה האהובה עליו.

שימוש בצבעים בגווני השמש והטבע

בהמשך להשפעת הצבעים על הטרנדים הבולטים בעולם עיצוב הבית, בחירת הצבעים מושפעת מהרצון של האדם להרגיש שהוא חופשי, כאשר המושג שמדמה חופש הוא טבע.

גורם זה מחזק את בחירת הצבעים אלו הן מבחינת הצבע הירוק והחום, או הכתום בהיר והצהוב יחד עם הכחול בשביל נתינת התחושה של מורכבות.

בזכות שילוב הצבעים השונים יש הצגת עומק ואפקט אחר להרגשה של החדר ונתינת אישיות שונה למרחב בהתאם לשילוב הצבעים. 

מוצרים וחומרי גלם - ישן מפנה מקום לחדש

בימינו, כשיש רצון גדול יותר לשמור על איכות הסביבה, אנשים רבים מנסים לעצב את בתיהם ובתי העסקים שלהם עם פריטים אקולוגיים. הבעיה היא שמוצרים וחומרי גלם אלו הם לרוב יקרים יותר. 

כתוצאה מכך, נעשים מאמצים למצוא תחליפים איכותיים, אך משתלמים, שיספקו את התוצאה הרצויה. לדוגמא, חברות רבות  מצאו אפשרות חלופית לחומר המסורתי כמו לדוגמה בשטיחים עם תחליף צמחי כמו סיבי אלוע ורדים ומשי אקליפטוס. חומרים אקולוגיים אלו תורמים עומק ומרקם נעים לשטיחים, והכי חשוב - מספקים את אותה תוצאה יפה ופונקציונלית באמצעות מרכיבים ידידותיים לסביבה. 

התחליפים יכולים להביא לשילובים בין מרכיבים שכיום מהווים בחירה מרכזית ומומלצת לעיצוב הבית, ופעמים רבות גם יותר משתלמים ובכל זאת ידידותיים לסביבה. 

וילונות כנושא מרכזי בעיצוב הפנים 

בהמשך לטרנדים החמים של שנת 2024 גם הקיץ בולט השימוש המשמעותי בווילונות, מאחר והם לא רק אלמנטים דקורטיביים לעיצוב הבית, אלא גם עוזרים לשמר את האנרגיה לבית על ידי הסתרת אור השמש, ותוך כדי הם שומרים על טמפרטורות פנימיות קרות יותר בקיץ.
לעומת זאת, בחודשים קרים הם שומרים על החום בתוך חלל הבית, ובזכות זאת מצמצמים את הצורך להיעזר במערכות מיזוג לשמירה על טמפרטורה נעימה בבית, וכיוצא מזה מגבירים את חיסכון באנרגיה. 

בנוסף, וילונות מספקים פרטיות והגנה מפני חשיפה לאנשים מחוץ הבית, ובכך הם עוזרים להסתיר מה מתרחש בחדרים ולספק פרטיות ליושבי הבית והמשרד. וילונות הם גם פריט דקורטיבי שזמין במגוון של סוגים, עובי וצבעים. בזכות זאת, ניתן להתאים אותם לעיצוב הרצוי ולהשרות על הבית אווירה עיצובית ובאותה נשימה גם אינטימית יותר. 

קיץ 2024 טומן בחובו שפע של חידושים מרגשים: חלקם אופנתיים וחוזרים למקורות, בעוד שאחרים מפנים את הישן ומוצאים מקום להחדרה של טרנדים חדשים וראשונים מסוגם, בפרט בחומרי הגלם ובמאפיינים שלפיהם מגדירים מוצר יפה ופונקציונלי לעיצוב פנים מרשים. 

בסופו של יום, היתרון הגדול ביותר של עולם העיצוב בעת המודרנית – הוא העובדה שכל עיצוב מתקבל בברכה, ואנשים נודדים בין עיצובים קלאסיים למודרניים מינימליסטים ואפילו כפריים, ופעמים רבות גם משלבים ביניהם. החופש ללא גבולות שמספק העידן המודרני בעולם העיצוב הוא מרענן ומשחרר, מאפשר לחושים להשתולל והופך את תהליך העיצוב לחם ומרגש ממש כמו הקיץ.